Bize Sorun
 
 
 
 
Sıkça Sorulan Sorular
Üye olmadan alisveris yapabilir miyim ?
Evet üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz.
Üye olmak ücretli midir?
Sitemize Üyelik ücretsizdir.
Sifremi unutum, ne yapmaliyim?
Şifrenizi mail adresinize göndermek için şifremi unuttum sayfamızı kullanabilirsiniz.
Siparisim kaç gün içersinde elime ulasir?
Siparişleriniz ortalama 7 iş günü içerisinde elinize ulamış olur.
Klimada enerji seviyelerinin anlami nedir?
Klimanız soğutma konumunda iç ortamda bulunan fazla ısı enerjisini alarak dış ortama taşırken, ısıtma konumunda dış ortamdan aldığı ısı enerjisini iç ortama aktarmaktadır. Bu operasyonu gerçekleştirebilmek için soğutucu akışkanı kompresör desteği ile kapalı soğutma çevrimi içerisinde döndürmektedir. Soğutma sistemi ise elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Klimanızın harcamış olduğu her bir Watt elektrik enerjisine karşılık transfer edebildiği ısı enerjisi miktarına klimanızın verimliliği yahut “Performans katsayısı” denir. Avrupa Birliği ülkelerinde yeni uygulamaya giren klima enerji sınıflarına göre, harcanan 1 watt elektrik enerjisi karşılığında 3,2 Watt üzerinde ısı enerjisi taşıyabilen klimalar A enerji seviyesindedir. Aynı kapasiteli klimalar içerisinde en az elektrik tüketen klimalardır.
Klimanin saglik açisindan bir zarari var mi?
Klimanız özellikle aşırı ısınmadan dolayı meydana gelebilecek rahatsızlıkları önleyeceğinden sağlık açısından zararlı değildir. Klimanızı kullandığınız ortamda, üflenen havanın direkt karşısında oturmamaya özen gösterin. Klimanızı sürekli en düşük ısı değeri ve en yüksek fan hızında çalıştırmak yerine daha yüksek sıcaklık değerlerinde, orta veya düşük fan hızında çalıştırarak, rüzgar etkisini azaltır ve ortamın aşırı soğumasını engellersiniz. İnsan sağlığı açısından en uygun ortam şartları nelerdir? Kişiden kişiye değişmekle birlikte insan sağlığı için 20–27 derece arası sıcaklık ve %40-60 arası nem genellikle en uygun ortamdır.
Kombi Bakimi Neden Önemlidir?
Kış aylarının vazgeçilmez unsurlarından biri olan kombiler sıcak ve ekonomik bir kış geçmesi açısından oldukça önemlidir. Periyodik olarak yılda 1 (Bir) kez kombi bakımı yapılması gerekmektedir. Doğalgaz veya LPG ile çalışan kombilerin bakımı yapılmadığı takdirde belli süreler sonunda kireçlenme, kurum bağlama ve filtrelerin tıkanması ile verimi düşecek, buna bağlı olarak gaz sarfiyatı artacaktır, bunun dışında cihazda bulunan içerisinden su geçen malzemelerde deformasyon başlayacak ve neticesinde su akıntısı oluşacaktır.